12.1.2017 / Gösterim Sayısı : 897

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı Uygulama Duyurusu

**Sınav Başvuruları İl Müdürlüklerine yapılmayacaktır.**

         1-   Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı, 08 Nisan 2017 tarihinde, cumartesi günü, saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır

         2-   Sınava sadece ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, tekniker (bitki sağlığı dersi alarak mezun olan), ziraat teknisyeni katılabilecektir.            

         3-  Sınav başvuruları, 13.02.2017-24.02.2017 (en geç saat:17.00'ye kadar) tarihleri arasında ASYM'ye https://aday.ankara.edu.tr internet adresinden yapılacaktır.

         4-  Sınava girecek aday, sınav ücreti olarak 60 lirayı (Altmış Türk Lirası KDV dahil), https://aday.ankara.edu.tr adresindeki sanal pos üzerinden kredi kartı ile ödeyecektir.

         5-  Adayların sınava girecekleri yerleri, sınavın yapılacağı bina ve salonları belirten Sınav Giriş Belgeleri, 31/03/2017 - 08/04/2017 tarihleri arasında https://aday.ankara.edu.tr internet adresinde yayınlanacaktır.

         6-  Buna göre adaylar, sınav giriş belgelerini 31.03.2017 tarihinden itibaren sınav gününe kadar (sınav günü dahil) https://aday.ankara.edu.tr internet adresinden almaları gerekmektedir.

         7-  Sınavda başarılı olan adaylar  "Sınav Başarı Belgesi" ni  almak için en geç 2 ay içerisinde sınav müracaatında "Başvuru yaptığınız il" seçeneğinde seçtikleri il müdürlüğüne;

       -Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı sureti,

       -Transkript (Sadece Teknikerler için bitki sağlığı dersini aldığını gösteren

       -T.C. kimlik fotokopisi

ile başvuracaklardır.

           8-  Yönetmelik"te belirtilen şartları sınav başvuru tarihi itibariyle taşımadığı halde sınava giren ve başarılı olan adaylara sınav başarı belgesi verilmeyecek ve sınavları geçersiz sayılacaktır.

          9-  Sınav uygulama duyurusu için ayrıntılı bilgi Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü elektronik posta (www.gkgm.gov.tr) adresindedir. 

''