24.11.2016 / Gösterim Sayısı : 854

Genç Çiftçi Desteği İle Köyüne Döndü

#Genç Çiftçi Desteği İle Köyüne Döndü

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Genç Çiftçilere Vermiş Olduğu 30 Bin Lira Hibe Desteği İle Kurulan İşletmeler Faaliyete Geçiyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik başlattığı Genç Çiftçi Proje desteklemeleri, girişimci vatandaşlarımızın hayatlarını değiştirmeye devam ediyor.

Gençlerimizi tarımsal üretime yönelten projenin hayatına dokunduğu kadınlardan biri de 38 yaşında 2 çocuk annesi Kadriye Gümüş. Altıntaş ilçesine bağlı Sadıkkırı köyünde çocukluğunda babasının küçükbaş hayvanlarıyla oynayarak, onlara bakarak büyüyen ev hanımı Gümüş, gerçekleştirdiği proje karşılığında aldığı 40 adet koyun ile küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine başladı.

Projeye başvuru sırasında hibe almaya hak kazanacağını hisseden ev hanımı Kadriye Gümüş, "Küçükbaş hayvanlara karşı çocukluğumdan gelen hem merakım var hem de onlarla ilgilenmeyi, oynamayı seviyorum. Eşim emekli, kıt kanaat geçiniyoruz. Ne yapacağız diye düşünürken televizyondan Genç Çiftçi Hibe Destek programını duydum. Başvurdum ve hibe desteği almaya hak kazandım. Eşimde sonuna kadar bana destek oldu. Ev hanımı iken şimdi doğup büyüdüğüm topraklarda küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapıyorum" dedi.​

Okul hayatı devam eden çocuklarının geleceği için küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine büyüterek geliştirerek devam edeceğini söyleyen Kadriye Gümüş, hedefinin modern bir tesis kurmak olduğunu belirtti. Allah devletimize milletimize zeval vermesin diyen Kadriye Gümüş Altıntaş İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanlarına da teşekkür etti.

''