T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“Tarım ve İnsan” Konulu Fotoğraf Sergisi Kütahyada

Yayın Tarihi : 12.5.2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılında düzenlenen 8. Tarım ve İnsan konulu ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar Kütahya'da sergileniyor.

Tarımın ve toprağın önemi ile ilgili duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kültür ve sanata verdiği değerle gelenekselleşerek 8.'cisi düzenlenen Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren eserler İlimizde fotoğraf seven ziyaretçileriyle buluştu.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'inde ziyaret ederek sergilenen fotoğraflar hakkında bilgi aldığı "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisinin açılışı Kütahya Vali Yardımcısı Arif Yalçın, İl Müdürümüz Ender Muhammed Gümüş, Kurum Amirleri, İşitme Engelliler Derneği ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

Düzenlenen serginin bir hafta süre ile tüm halkımızın ve sanatseverlerin ziyaretine açık kalacağını belirten İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Bakanlığımıza bağlı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 8.Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflara ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, fotoğrafların ülkemizdeki tarım kültürünü en iyi şekilde yansıttığını ifade etti. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasında tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, üretici, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflar yer alıyor.

Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan ve Türkiye genelinde düzenlenen yarışma 6 kategoride gerçekleştirilirken, yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 60 adet fotoğraf İl Müdürlüğümüz tarafından Sera Avm'de sergilenmeye başlandı. Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergimiz 14 Mayıs 2017 Pazar gününe kadar ziyaretçilerini bekliyor.