T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım Oskarına Aday 12 Ürün

Yayın Tarihi : 25.7.2017

Yaşama Dokunanlar Platformu tarafından organize edilen ve 61 şehrin tarım ürünlerinin yarışacağı "Tarım Ürünleri Oskar Yarışmasında" İlimizden 12 ürün oskara aday olarak gösterildi.

İlimizin tarım alanında üretim yapan ve tarımsal kalkınma özelliği taşıyan ürünlerini uluslar arası lansman projesi çerçevesinde sergileyerek, tarımsal üretim tanıtımını yapmak, pazar ağı içerisinde yer alma olanağına kavuşturmak ve tarım turizminde ürün temsilleriyle şehrimizin tarım, kültür ve turizm ticaretine ivme kazandırmak amacıyla küçük ve orta ölçekli 9 üreticimizin 12 adet ürünü "TARIM ÜRÜNLERİ OSKAR YARIŞMASI" 'nda yerini buldu.

Hayvansal, Bitkisel, Bahçe Ürünleri, Gübre ve Ev Yapımı Gıda Ürünleri Kategorilerinde düzenlenecek olan yarışmaya Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz tarafından ilimizde tarımsal üretim yapan 9 işletmeden 12 ürün aday gösterildi.

Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ender Muhammed Gümüş kentimizin yarışmaya dâhil olduğu 12 ürünü Yaşama Dokunanlar Platformu Genel Koordinatörü ve TR SHOP Holding İcra Kurulu Başkanı Murat Çuhadar'a teslim etti. Çiftçisine, üreticisine ve Kütahya esnafına güvenini ifade eden İl Müdürü Gümüş, bu yarışmaya Kütahya "Oskar'ı alacak nitelikte ürün ve üreticiyle girdi. Yarışma sonunda Kütahya eminim ki Oskar'ı kazanarak Türkiye'nin en önemli tarımsal çatı mağazası TR SHOP'ta hakettiği yeri alacaktır, dedi.

Oskar'a aday olan vişnemiz, doğal fermente sirkelerimiz (vişne, alıç, dağ eriği), doğal meyve pestillerimiz, kızılcık tarhanamız, termofor (kiraz çekirdekleri ile oluşturulan ısı odaları ile), Tavşanlı leblebimiz, leblebi kurabiyemiz, Simav Eynal domatesimiz, Simav Göl fasulyemiz, Demirciköy çöreğimiz, tahin helvamız ve Gediz ev tarhanamız ile jüri üyelerinin beğenisine sunulacak.

Yaşama Dokunanlar Platformu tarafından organize edilen yarışmaya uluslararası kuruluşların yanı sıra ticaret, kültür ve turizm ataşeleri ve elçileri jüri üyesi olarak katılacak olup, dereceye giren şehirler ve işletmelerin uluslararası lansman çalışmalarında tanıtımları yapılacak olup final ve ödül töreni ise 15 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Maltepe Cevahir Otel'de yapılacak.

http://yasamadokunanlar.com/2017/07/20/kutahya-tarim-mudurlugu-tr-shop-ta/