T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Yerel Ürünlerin Tanıtımında Bizde Varız

Yayın Tarihi : 28.7.2017

Gediz İlçemizde üretimi yapılan yöresel lezzetlerimizden Tarım Oskarına aday gösterdiğimiz Gediz Hanımeli Tarhanası Tr Shop Raflarında Şimdiden Yerini Aldı.

Tarımsal üretimde ve verimlilik artışında en önemli faktörlerden birisi tanıtım ve pazarlamadır. Bu maksatla İlimizde üretilen tarım ürünlerini oskar yarışmasına dâhil ettik. Gedizli hanımlarımızın maharetli ellerinden hanımeli markasıyla piyasaya giren Gediz Hanımeli Tarhanası da;  Yaşama Dokunanlar Platformu tarafından organize edilen tarım alanında üretim yapan ve tarımsal kalkınma özelliği taşıyan ürünlerin uluslararası lansman projesi çerçevesinde sergilenerek tanıtımı gerçekleştirildiği ve tarım turizminde ürün temsilleriyle şehrimizin tarım, kültür ve turizm ticaretine ivme kazandıracak "Tarım Ürünleri Oskar Yarışması" 'na aday olan ve olur olmaz ilgi odağı olarak TR SHOP Kültür AVM'deki yerinide alan yerel bir ürünümüz.

Gedizli girişimci iş kadını Fatma Şimşek tarafından yönetilen Hanımeli markası ile  tarhananın dokusuna uygun bir disiplinle üretilerek hızla yurt geneline yaymaya devam ediyor. TR SHOP Kültür AVM'deki yerini alan Hanımeli markası önümüzdeki haftalarda ulusal lansman çalışmasıyla ürününü İstanbul'dan tüm yurda yaymayı planlıyor. Oskar yarışmasının iddialı yarışmacısı olan Hanımeli markası önümüzdeki hafta juri karşısına çıkacak.

http://yasamadokunanlar.com/2017/07/20/hanimeli-tarhana-tr-shopta/